Buty sportowe są różne: buty biegowe i treningowe mogą wyglądać podobnie, ale najważniejsze różnice polegają na elastyczności podeszwy i sztywności pięty. Buty sportowe do biegania zbudowane są z myślą o ruchu od pięty do palców, a większy spadek pięty w obuwiu biegowym wynika z dodatkowego podparcia i amortyzowania, co widać w sklepie https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe. Buty te należy brać na tory i bieganie w terenie.

Obuwie treningowe przeznaczone jest do ruchu wielokierunkowego, zwłaszcza bocznego. Podeszwa buta treningowego jest bardziej płaska, co sprawia, że jest bardziej elastyczna i umożliwia szeroki zakres ruchów. Zabierz te buty na siłownię.

DO CZEGO NAJLEPIEJ NADAJĄ SIĘ BUTY DO BIEGANIA?

buty sportoweTo jest bardziej oczywiste – buty do biegania są do biegania. Ale jak buty sportowe tego typu pomagają w bieganiu? Buty biegowe chronią stopy podczas ciągłego uderzania w podłoże. Tam, gdzie but treningowy pomaga w ruchu bocznym, buty biegowe pomagają w ruchu do przodu. Obuwie biegowe zapewnia również większą amortyzację i podparcie, co często przekłada się na większą sztywność pięty. Zapewnia to większy komfort podczas pokonywania długich dystansów, gdy potrzebne jest duże pochłanianie wstrząsów.

CO TO JEST OBUWIE TRENINGOWE?

Obuwie treningowe umożliwia wykonywanie różnych ruchów, w tym: szybkie uniki, zatrzymywanie, start, skakanie i zmianę kierunku. Dzięki temu but treningowy jest uniwersalny i nadaje się do wielu różnych rodzajów treningów. Obuwie treningowe można uważać za ogólne buty sportowe na siłownię. Zazwyczaj można powiedzieć, że but treningowy jest bardziej płaski. Technicznym terminem jest tutaj „spadek pięty”, który odnosi się do odległości między wysokością pięty a wysokością palca.

JAK POWINNO PASOWAĆ OBUWIE SPORTOWE?

Buty treningowe posiadają wygodną górną i elastyczną podeszwę środkową, umożliwiającą ruch w wielu kierunkach. Niższy spadek pięty przybliża cię do podłoża, aby zepchnąć się i obrócić. Obuwie treningowe jest lekkie, co ułatwia i przyspiesza ruch.

Problemy

Zły rodzaj butów może powodować dyskomfort na wiele różnych sposobów. Mogą wystąpić pęcherze, bóle i bóle, lub bolesność. Może to być powód, dla którego twój but nie pasuje całkiem dobrze. Najlepsze buty w ogóle nie przeszkadzają – pozwalają na trening bez ich zauważania.

Dodaj komentarz